AÖF - AUZEF - ATAAOF-ANKUZEF

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi

Açıköğretim Fakültesi, 1982 yılında kurulmuş, uzaktan eğitim yöntemiyle öğrencilere hizmet veren, Anadolu Üniversitesi’nin bir fakültesidir. AÖF, üniversite okumak isteyipte, maddi zorluklar yüzünden okuyamayan ya da ikamet ettiği şehir içinde üniversite kazanamayan fakat farklı bir şehirde okuma imkanı olamayan, örgün eğitim veren üniversitelerde okuma şansı yakalayamamış öğrencilere büyük kolaylık sağlayan bir sistemdir. Açıköğretim Fakültesi’nde devam zorunluluğu olmadığından, derslere girmeden sadece sınavlara girerek devam edebileceğiniz bir sistemdir.

Açıköğretim Fakültesi, tüm Türkiye’de hizmet veren bir sistem olmasının yanısıra, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti diğer Türk Cumhuriyetleri ve Batı Avrupa’da ki Türk vatandaşlarına hizmet vermektedir.

AUZEF nedir

AUZEF bir kısaltmadır. Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi kelimesinin karşılığı olarak kullanılır. Bu açık öğretim programı İstanbul Üniversitesine bağlıdır. Açık öğretim programı olduğu için uzaktan bir şekilde eğitim vermektedir. 11 yıldır açık öğretim öğrencilerine eğitim vermektedir. Uzaktan eğitim sistemine ise daha öncesinde başlamıştır. Bu da çok yönlü olduğunu gösterir. Çünkü açık ve uzaktan eğitim öğrencilerini kabul etmektedir. Türkiye'de bunun benzeri pek üniversite yoktur.

İstanbul Üniversitesi AUZEF'e nasıl kayıt olunur

Artık çoğu yerde olduğu gibi AUZEF kayıtları da internet üzerinden yapılmaktadır. AUZEF kayıtları https:/aksis.istanbul.edu.tr/ adlı siteye kayıt oluşturulup hesap açılarak başlamaktadır. Form mutlaka eksiksiz doldurulmalı ve bağlantı aktif hale e-mail üzerinden getirilmelidir. Kayıt işlemi böylece tamamlanır.