İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Ücretleri, Taban Puanları, Başarı Sıralaması, Kontenjanları ve Bölümleri

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi, 2018 yılında Bilgiç Vakfı önderliğinde kurulmuş, eğitim hayatına 2020- 2021 eğitim öğretim yılında 2 enstitü, 4 fakülte ve 1 meslek yüksekokulu ile başlamıştır.

Sağlık sektöründe 30 yılı aşkın süredir edinilen deneyim ve sektör iş birliklerinin sağladığı bilgi birikimi ile kurulan üniversite, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, İlaç Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ile eğitim vermektedir.

4. nesil üniversite anlayışıyla eğitim veren İSTÜN, mesleki yeterliliğe sahip, kendi yetkinliklerini keşfederek topluma faydalı projeler üretebilen, araştırma odaklı, toplumlara küresel boyutta hizmet veren, tıp ve bilimin en ön saflarında yer alacak mezunlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Üniversite 18 Mayıs 2018 tarihli, 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun uyarınca Bilgiç Vakfı önderliğinde kurulmuştur.

Kurulduğu günden bu yana üniversite uzman akademik kadrodan son teknoloji ile donatılmış derslik ve laboratuvarlara kadar her türlü hazırlığını tamamlamıştır ve 2020 - 2021 eğitim öğretim yılında eğitim vermeye başlamıştır.