26-27 Nisan TEOG Sınav yorumları

26-27 Nisan TEOG Sınav yorumları

2017 TEOG Türkçe, Matematik ve Din Kültürü soruları nasıldı? 8. sınıf öğrencilerinin girdiği TEOG sınavı soruları zor mu kolay mıydı? İşte MEB tarafından düzenlenen 2016 - 2017 TEOG sınavı yorumları...

8. Sınıf – 2. dönem, merkezi ortak sınavının soru ve cevapları ile çözüm videoları 27 Nisan Perşembe günü saat 14.00’ten itibaren www.eba.gov.tr adresinde yayımlanacak.
 
Türkçe, matematik, fen bilimleri, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerine ait merkezi ortak sınav soru ve cevapları yazılı olarak, çözümleri ise derslerin branş öğretmenlerinin anlatımlarıyla video olarak yayımlanacak.
 
Tüm sınavlara ait soru ve cevaplar pdf ortamında yazılı olarak 27 Nisan Perşembe günü saat 14.00’te www.eba.gov.tr ve odsgm.meb.gov.tr adreslerinde yayımlanacak. Bu saatten sonra da sınavlara ait soru çözüm videoları yapımlarının tamamlanmasının ardından www.eba.gov.tr adresinde yayımlanacak.

TÜRKÇE SORULARI 1. DÖNEM TEOG’A GÖRE DAHA KOLAYDI

Sınava giren öğrencilerimizden aldığımız duyumlara göre 2016-2017 Eğitim – Öğretim Yılı Merkezi Sistem Ortak Sınavı 2’de Türkçe dersi sınav sorularının öğrenci düzeyine ve müfredata son derece uygun olduğu kanaatine varılmıştır. Okuma, anlama, yorumlama konularının ağırlıklı olduğu sınavda sözcük anlamından 1, cümle anlamından 2, paragraf anlamı ve kavramından 9, söz sanatları, yazı türleri, şiir yorumu, yazım kuralları, noktalama işaretleri, cümle vurgusu, eylem çatısı ve cümle türleri konularından birer soru sorulmuştur.
 
Sınavın dili yalın ve anlaşılırdır. Cümle türleri, noktalama işaretleri ve yazım kurallarına dair sorular birden fazla bilgiyi ölçmeye yöneliktir.
 
2016-2017 Eğitim- Öğretim yılı 1. Dönem Merkezi Sistem Türkçe Sınavına göre son derece rahat soruların yer aldığı sınav, sistemli ve düzenli öğrencilerin soruları kolaylıkla yanıtlayabileceği düzeydedir.

MATEMATİK SORULARI 1. DÖNEM TEOG’A GÖRE DAHA ZORLAYICIYDI

Sınava giren öğrencilerimizden aldığımız duyumlara göre 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Merkezi Sistem Ortak Sınav 2’de Matematik dersi sınav sorularının 1. TEOG sorularına göre daha zorlayıcı olduğu kanaatine varılmıştır.
 
Soruların ifadesi anlaşılır ve konular müfredat kazanımlarını içermektedir.
 
Sınavın 10 sorusu yalnızca temel kazanımları kullanarak çözülebilecek olup, diğer sorular öğrencinin yorumları ve analiz edebilme gelişimlerini de ölçer niteliktedir. Duyumlara göre “Doğrusal Denklemler” konusuna ait soruların eleyici olduğu izlenmiştir. Sınavın A kitapçığına göre (7-13-14-15-20) numaralı soruları zorlayıcı niteliktedir.

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ SINAVI ZORLAYICI DEĞİLDİ

Sınava giren öğrencilerimizden aldığımız duyumlara göre 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Merkezi Sistem Ortak Sınav 2 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınav sorularının öğrenci düzeyine ve müfredata uygun olduğu görülmüştür. Bütün ünitelerden soru olmakla beraber ağırlıklı olarak 2. TEOG ünitelerinden soru çıkmıştır. Rahat bir sınavdır.

Kaynak:Haber Kaynağı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.