18-22 Mayıs Eba TV Uzaktan Eğitim Ders Programı

18-22 Mayıs Eba TV Uzaktan Eğitim Ders Programı

18, 20, 21 ve 22 Mayıs 2020 MEB-TRT EBA Tv uzaktan eğitim ders programı belli oldu. İlkokul, Ortaokul, Lise, AİHL, İHO, Uyum Sınıfı düzeyinde açıklanan ders programı sayesinde derslerinize düzenli bir program çerçevesinde çalışabilirsiniz.

Açıklanan ders programı İlkokul 1. Sınıf, 2. Sınıf, 3. Sınıf, 4. Sınıf, Ortaokul 5. Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8. Sınıf, ve Lise 9. Sınıf, 10. Sınıf, 11. Sınıf, 12. Sınıflar 18-22 Mayıs haftalık EBA TV yayın akışı içindir.

İlkokul 18-22 Mayıs Ders Saatleri

22 Mayıs Cuma TRT EBA TV 1, 2, 3, ve 4. Sınıf Dersler ve konuları

Saat Ders - Sınıf Konu
09:00 TÜRKÇE-1 Masal
09:30 HAYAT BİLGİSİ-1 Doğada Hayat-Çevremizdeki Hayvanlar
10:00 İNGİLİZCE-2 Animals 1
10:30 HAYAT BİLGİSİ-2 Ülkemizde Hayat-Dinî Bayramlarımız
11:00 İNGİLİZCE-3 Nature 1
11:30 TÜRKÇE-3 Masal
12:00 SOSYAL BİLGİLER-4 Küresel Bağlantılar-Ülkeleri Tanıyalım, Komşularımız
12:30 FEN BİLİMLERİ-4 İnsan ve Çevre-Kaynakların, Geri Dönüşümün Önemi
13:00 UYUM İÇİN TÜRKÇE Sağlık, Hastalık
13:30 MATEMATİK İşlemler
14:00 TÜRKÇE-1 (Tekrar) Masal
14:30 HAYAT BİLGİSİ-1 (Tekrar) Doğada Hayat-Çevremizdeki Hayvanlar
15:00 İNGİLİZCE-2 (Tekrar) Animals 1
15:30 HAYAT BİLGİSİ-2 (Tekrar) Ülkemizde Hayat-Dinî Bayramlarımız
16:00 İNGİLİZCE-3 (Tekrar) Nature 1
16:30 TÜRKÇE-3 (Tekrar) Masal
17:00 SOSYAL BİLGİLER-4 (Tekrar) Küresel Bağlantılar-Ülkeleri Tanıyalım, Komşularımız
17:30 FEN BİLİMLERİ-4 (Tekrar) İnsan ve Çevre-Kaynakların, Geri Dönüşümün Önemi
18:00 UYUM İÇİN TÜRKÇE (Tekrar) Sağlık, Hastalık
18:30 MATEMATİK (Tekrar) İşlemler
21:00 VELİ KUŞAĞI - BİZDEN Televizyonda ve Dijital Mecrada Çocuk Medyası - Bora Durmuşoğlu (TRT Çocuk Kanal Koordinatörü)

EBA TV İLKOKUL CANLI İZLE

eba-ilkokul-haftalik-yayin-akisi.jpg

Ortaokul 11-15 Mayıs Ders Saatleri

21 Mayıs Perşembe Ortaokul 5, 6, 7 ve 8. Sınıf Ders saatleri ve konuları

Saat Ders - Sınıf Konu
09:00 İNGİLİZCE-5 Festivals-2
09:30 FEN BİLİMLERİ-5 Elektrik Devre Elemanları ( Soru Çözümü)
10:00 İNGİLİZCE-6 Democracy-2
10:30 FEN BİLİMLERİ-6 Elektriksel Direnç ve Bağlı Olduğu Faktörler (Soru Çözümü)
11:00 MATEMATİK-7 Çizgi Grafiği-3
11:30 FEN BİLİMLERİ-7 Hücre ve Bölünmeler (Soru Çözümü-2)
12:00 İNGİLİZCE-8 Science 5
12:30 FEN BİLİMLERİ-8 Elektrik Enerjisinin Dönüşümü (Özet ve Soru Çözümü)
13:00 KUR'AN-I KERİM Tecvit ve Tilavet Uygulamaları 6
13:30 UYUM İÇİN TÜRKÇE Sağlık, Hastalık
14:00 MATEMATİK İşlemler
14:30 İNGİLİZCE-5 (Tekrar) Festivals-2
15:00 FEN BİLİMLERİ-5 (Tekrar) Elektrik Devre Elemanları ( Soru Çözümü)
15:30 İNGİLİZCE-6 (Tekrar) Democracy-2
16:00 FEN BİLİMLERİ-6 (Tekrar) Elektriksel Direnç ve Bağlı Olduğu Faktörler (Soru Çözümü)
16:30 MATEMATİK-7 (Tekrar) Çizgi Grafiği-3
17:00 FEN BİLİMLERİ-7 (Tekrar) Hücre ve Bölünmeler (Soru Çözümü-2)
17:30 İNGİLİZCE-8 (Tekrar) Science 5
18:00 FEN BİLİMLERİ-8 (Tekrar) Elektrik Enerjisinin Dönüşümü (Özet ve Soru Çözümü)
18:30 KUR'AN-I KERİM (Tekrar) Tecvit ve Tilavet Uygulamaları 6
19:00 UYUM İÇİN TÜRKÇE (Tekrar) Sağlık, Hastalık
19:30 MATEMATİK (Tekrar) İşlemler
21:00 VELİ KUŞAĞI - BİZDEN Televizyonda ve Dijital Mecrada Çocuk Medyası - Bora Durmuşoğlu (TRT Çocuk Kanal Koordinatörü)

EBA TV ORTAOKUL CANLI İZLE

eba-ortaokul-haftalik-yayin-akisi.jpg

Lise 18-22 Mayıs Ders Saatleri

21 Mayıs Perşembe TRT EBA TV 9, 10, 11 ve 12. Sınıf Dersleri ve Konuları

Saat Ders - Sınıf Konu
00:00 MODA TASARIM TEKNOLOJİLERİ -10 (Tekrar) Kalıp Hazırlama Teknikleri
00:30 DENİZCİLİK 10 (Tekrar) Temel Denizcilik
09:00 COĞRAFYA-9 Yerleşme Doku ve Tipleri
09:30 İNGİLİZCE-9 Invitataions and Celebrations
10:00 COĞRAFYA-10 Ekonomik Faaliyetlerin Sınıflandırılması / Nüfusun Ekonomik Faaliyet Gruplarına Göre Dağılımı
10:30 FELSEFE-10 Sanat Felsefesi
11:00 İNGİLİZCE-10 Modern Heroes and Heroines
11:30 COĞRAFYA-11 Çevre Sorunlarının Sınıflandırılması
12:00 FELSEFE-11 20. YY Felsefesi - Dyalektik
12:30 İNGİLİZCE-11 My Friends
13:00 COĞRAFYA-12 Ticaret Yolları / Dış Ticaret
13:30 İNGİLİZCE-12 Coming Soon
14:00 ARAPÇA-10 Keşifler ve İcatlar 2
14:30 MESLEKİ ARAPÇA-11 Güzel Ahlaka Davet 2
15:00 MESLEKİ ARAPÇA-12 İslam Medeniyeti ve Özellikleri 2
15:30 ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ 10 Elektrik Elektronik ve Ölçme
16:00 YİYECEK İÇECEK HİZMETLERİ-10 Temel Yiyecek Üretimi
16:30 TEKSTİL TEKNOLOJİSİ-10 Temel Tekstil Uygulamaları

EBA TV LİSE CANLI İZLE

eba-lise-haftalik-yayin-akisi.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
10
10
7
7
3
8
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.