Türksat 4A Otomatik Kanal Ayarlama? Türksat 4A Kanal Güncellme?

Türksat 4A Otomatik Kanal Ayarlama? Türksat 4A Kanal Güncellme?

Türksat 4A Uydu Kurulumu, Türksat 4A Uydu ve Kanal Ayarları, Kanal Arama. Frekans Ekleme, Türksat 4A Otomatik Arama, Türksat 4A Frekans Bilgileri, Türksat 4A Kanal Güncellme Nasıl Yapıylıyor? Türksat 4A Kanal Güncellme Nasıl Yapılır?

Kullanıcıların ayarlamalı Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyeceği, yüksek çözünürlüklü HD (High-Definition) yayınların ancak uygun cihazlarla mümkün olabileceği belirtildi. Kanalların taratılmasında 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC 3/4 veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerlerinin kanal tarama menüsünden girilerek 'Şebeke Taraması' yapılması gerektiği vurgulandı.
 
Türksat 4A haberleşme uydusu, 42 derece Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet verecek.
 
TÜRKSAT 4A Uydu Kurulumu ve Kanal Arama
 
Türksat Güncelleme sisteminin avantajı , TV frekans bilgilerini bilmenize ve her bir TV kanalına ait frekans bilgilerini uydu alıcınıza tek tek girmenize gerek olmamasıdır. Türksat otomatik arama frekansını uydu alıcısına girip, şebeke arama (Network Search) açık seçilerek, kanal arama (Manual Search) yaptırılması güncel kanal listesinin uydu alıcınıza yüklenmesi için yeterlidir.
 
Türksat otomatik arama frekansı bilgileri aşağıdaki gibidir ;
 
: 11844 MHz : Dikey – V – (Vertical) : 2222 Ksymb FEC: 3/4
 
Frekans
Polarizasyon
Sembol oranı (Symbol Rate)
 
11747 MHz : Yatay -H – (Horizontal) : 27500 Ksymb FEC: 5/6
 
Frekans
Polarizasyon
Sembol oranı (Symbol Rate)
 
AYAR NASIL YAPILACAK?
 
Yeni Türksat 4A uydusunun, yeni frekanslar ile yayın vermeye başlaması ile birlikte yayınları çanak antenleri ile alanlar cihazlarını ayarlamak zorunda kalacak. 42 derece doğu yörüngesine ayarlı çanak antenlerin yönü değiştirilmeyecek ancak, uydu alıcısından kanalların tekrar ayarlanması gerekecek. Turksat A.Ş. halen 429 olan televizyon kanalı sayısının 477’nin üzerine çıkacağını açıkladı.
 
Geçen şubat ayında başarı ile fırlatılan ve yörüngesine alındıktan sonra performans testlerine tabi tutulan Türksat 4A uydusu ile birlikte uzayda uydu sahibi 30 ülkeden biri olan Türkiye’nin uydularının sayısı 4’ü aktif olmak üzere 5’e yükseldi. Yeni uydu ile daha önce ulaşılamayan Afrika’nın Sahra altı kısmına da televizyon yayınları ulaştırılabileceği açıklandı.
 
Türksat A.Ş.'den yapılan açıklamada "Türksat4A haberleşme uydusunun 42° Doğu yörüngesinde hizmete girmesiyle birlikte, 14 Temmuz 2014 Pazartesi (bugün) gece yarısı gerçekleştirilmesi planlanan televizyon frekans değişikliği, Ramazan ayı nedeniyle, vatandaşlar ve yayıncı kuruluşlardan gelen yoğun talep üzerine ileri bir tarihe ertelenmiştir." ifadeleri yer aldı.
 
15 Temmuz'da yapılması planlanan TV'lerin uydu frekans değerlerinin değişmesinin ileri bir tarihe ertelendiği belirtildi.
 
Frekans Geçişleri Ertelendi
 
Türksat 4A Kanal Güncellme Nasıl Yapıylıyor? (Uydu Kanalı Güncellme) Türksat 4A Kanal Güncellme NAsıl Yapılır? Türksat 4A Kanal Frekans Bilgileri. (Türksat 4A Frekans Bilgileri) Türksat 4A uydusunun, yeni frekans bilgileri. Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) Nedir? Udu Kanal Güncellme. Türksat 4A'da kanal geçişleri 14 Temmuz gecesi başladı. Uydu Kanalları Ayarlama. Uydu Kanalları Otomatik Ayarlma. Türksat 4A Ayarları Nasıl Yapılıyor. Uydu Kanalları Güncelleme. Kanal Güncelleme Nasıl Yapılıyor? Türksat 4A Uydu Güncelleme ve Kanal Ayarlama Rehberi. Uydu Kurulumu. Türksat 4A otomatik frekans ayarlama ile yeni kanalları yükleyebileceksiniz. Yörünge testleri başarıyla tamamlanan Türksat 4A haberleşme uydusunun, kanal geçişleri bu gece yarısı gerçekleştirilecek. Türksat 4A frekans ayarlama yeni bilgi
 
Türksat 4A Kanal Ayarlama. Türksat 4A Kanal Ayarlama ve Güncelleme. Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) Nedir?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.